This website uses Cookies to provide its services. By using this website, you agree to the use of Cookies. More information

PRESS

I studenti módy mimo UMPRUM mají skvělou pověst. Z jejich řad vzešel Jan Černý, Michaela Hriňová, Adriana Šatková či Lukáš Krnáč. Ti všichni patří mezi zajímavé osobnosti lokální módy, a proto si tuto přehlídku na fashion weeku nenechá ujít nikdo, kdo u nás chce hledat nové talenty. Letos udělala skvělou práci Johana Skálová se svou bakalářskou kolekcí, jež navazuje na tkalcovské řemeslo, Anežka Berecková, která se inspirovala jednotlivými historickými epochami a Klára Majorová, jež ztělesnila vývoj naší osobnosti (ty lacláče bychom rádi nosili i v dospělosti).

(link)

ELLE CZ, 9/2021

Z přehlídky věnované studentským závěrečným pracem z Ateliéru designu oděvu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně nás nejvíce zaujala tvorba Johany Skálové. Ve své kolekci, která je její bakalářskou prací, se navrací k předkům a chce navázat na tkalcovské řemeslo jakožto historické dědictví naší země. Proto jsou zde obsaženy materiály z udržitelných zdrojů a od výhradně českých výrobců. V neposlední řadě jsou modely doplněny o ručně tkané vlněné oděvy z ovcí chované na našem území. Název Roots (Kořeny) je tedy pro kolekci pěti looků vytvořených z šatů, kalhot, svetru, šálu a vesty více než příhodný.

(link)

MARIANNE, 9/21

Návrat ke kořenům je (stále) velmi aktuální téma, které je spojeno nejen s přehodnocením svých post-pandemických předsevzetí, ale také v první řadě se snahou být co nejudržitelnější – a to i když se v jejím případě jedná o jeden jediný článek celé, problematické industrie. Při pohledu na “Roots” však máte pocit, že nic jiného (alespoň na léto) vlastně nepotřebujete – bavlněné šaty s elementy řasení a cut-outs, které ani v městském životě díky svému jednoduchému designu nikdy nezestárnou, a vlněné kusy v podobě přehozů, barlettových vest a mikin. Vše bylo vyrobeno z udržitelných zdrojů a hlavně od českých výrobců, což z kolekce dělá oblečení stvořené k předávání z generace na generaci.

(link)

Oli Egler, 9/2021